B2B (ang. Business to Business)

Ogólnie rzecz biorąc jest to relacja pomiędzy partnerami biznesowymi. Przykładem rozwiązania IT jest platforma B2B – produkt, który wprowadza nowatorskie podejście do zagadnienia elektronicznej wymiany informacji między współpracującymi przedsiębiorstwami. Jest to zazwyczaj dedykowane rozwiązanie, przystosowane do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw nie tylko pod względem bogatej funkcjonalności, ale także atrakcyjnej ceny i niezwykle łatwego sposobu wdrażania.

B2C (ang. Business to Customer)

Skrót B2C oznacza Business to Customer czyli systemy które skierowane są do Klientów detalicznych. Przykładami rozwiązań mogą być e-sklepy (e-commerce), które w ostatnim czasie rozwijają się coraz bardziej. Swoboda jaką oferuje dzisiejszy Internet, sprawia iż konsumenci szukający wygody i komfortu w robieniu zakupów i chętniej odwiedzają e-sklepy. Sklepy internetowe to jeden z najbardziej wyrazistych przykładów. Rozwiązania mogą być różne, ale musza wpisywać się w relację przedsiębiorcy (przedsiębiorstwa) z klientem (klientami) indywidualnym.

C2B (ang. Customer to Business)

Istota C2B polega na umieszczaniu przez klientów w specjalnych serwisach ofert zakupu, na które odpowiadają producenci.

C2C (ang. Customer to Customer)

(ang. Customer to Consumer) – tak określany jest projekt informatyczny, serwis internetowy lub usługi w Sieci, które łączą ze sobą dwóch klientów nie będących firmami (przedsiębiorstwami). Pod pojęciem C2C mieszczą się również transakcje pomiędzy dwoma klientami, np. osoba prywatna wystawia na licytację przedmiot, który kupowany jest przez drugą prywatną osobę.

B2G (ang. Business to Government)

(ang. Business to Government lub Business To Administration) – tak określany jest projekt informatyczny, serwis internetowy lub usługi w Sieci, które łączą ze sobą firmy (przedsiębiorstwa) z organizacjami rządowymi.

G2C, G2B, A2B (ang. Government to Customer, Government/Administration to Business)

1. (ang. Government to Consumer) – tak określany jest projekt informatyczny, serwis internetowy lub usługi w Sieci, które łączą ze sobą organizacje rządowe z klientami (klientem niekoniecznie musi być obywatel – jeśli jest to obywatel to taki model nazywa się G2Z lub Government to Citizen – patrz niżej) .

2. (ang. Government to Citizen) – tak określany jest projekt informatyczny, serwis internetowy lub usługi w Sieci, które łączą ze sobą organizacje rządowe z obywatelami.

3. (ang. Administration to Business) Tak określany jest system informatyczny, który łączy ze sobą organizacje administracji publicznej z klientami (działalnościami gospodarczymi).

Dostosujemy rozwiązania do Twoich możliwości!

Usługi programistyczne – systemy informatyczne

ITEON